نخستین وبسایت تربیت بدنی وعلوم ورزشی

وبسایت علم ورزش فیلتر شد elmevarzesh.com

وبسایت علم ورزشوبسایت خوب علم ورزش به نشانی elmevarzesh.com فیلتر شد. انتقاد از این سایت و انتقاد از کارگروه تعیین مصادیق  محتوای مجرمانه ....

 

 

 متاسفانه وبسایت خوب علم ورزش که بیش از 3 سال در زمینه علوم ورزشی اقدام به تهیه و تحریر مطالب علمی می نمود و از این حیث جزو سایت های محبوب در زمینه علم ورزش، تندرسی و سلامتی جامعه بوده توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فیلتر شد.

هنوز علت این فیلترینگ معلوم نیست اما گمانه زنی هایی در رابطه با تصاویر استفاده شده در این وبسایت زده می شود که از دید برخی ها کمی نامتعارف بوده. در خبری که این وبسایت درج نموده آورده شده است که :

بر این اساس مجله علم ورزش این حق را دارد که تمامی حقوق خود را در برابر هر گونه استفاده غیر مجاز از محتوا محفوظ بداند و در برابر تخلفات ایستادگی کند. اما واقعاً نمی‌دانیم بگوییم خوشبختانه یا متأسفانه، این روزها به شدت از مطالب علم ورزش بدون ذکر منبع کپی برداری می‌شود از انواع وب سایت‌ها گرفته تا نشریات! و متأسفانه ما از این موضوع بشدت متضرر می‌شویم.

 

این وبسایت همچنین در ادامه می نویسد در زمینه علم و ترویج علم ورزش تلاش های بسیاری نموده و در نظر دارد که از کپی برداری جلوگیری کنیم تا دیگر کسی نتواند بدون اجازه و بدون ذکر منبع از مطالب مجله علم ورزش کپی برداری کند. هر چند این انتخاب حتی برای ما خوشایند نیست. بر این اساس از این تاریخ به بعد هر وب سایتی که بدون درج منبع به هر طریقی از محتوای علم ورزش کپی برداری کند، چه بخشی از مطلب باشد و چه کامل، بدون شک مشمول پیگیری خواهد بود.

حال سوال جامعه ورزش و وبسایت تربیت بدنی و علوم ورزشی این است که آیا هدف شما که ترویج علم ورزش و تندرستی و نشاط در جامعه می باشد چرا از انجام اینکار جلوگیری می کنید؟ چرا نمی گذارید دیگران مطالب شما را کپی و بازنشر دهند؟ مگر مطالب وبسایت تربیت بدنی و دیگر وبسایت ها توسط نویسندگان دیگر سایت ها و وبلاگ ها کپی نمی شود؟

براستی این همه حساسیت در مورد بازنشر مطالب چه علتی دارد؟ در حالی که همه ما میدانیم هیچ تاثیری بر کیفیت و یا رتبه ی سایت اصلی (علم ورزش) نخواهد داشت بلکه باعث دستیابی به همان هدف که ترویج علم ورزش در جامعه است منتج خواهد شد. 

بهتر است همکاران ما در این وبسایت نسبت به این موضوع حساسیت به خرج ندهند چرا که مطالب ما نیز توسط شمار زیادی از وبلاگ ها و وبسایت ها بدون ذکر منبع کپی می شود، ما نیز نسبت به این موضوع حساس نبوده بلکه افتخار می کنیم که علم دست به دست در ترویج است.

 

خطاب به کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه :

در میان وبسایت هایی که در زمینه ی علم ورزش، تندرستی و نشاط و پویایی در جامعه فعالیت می کنند بی شک وبسایت علم ورزش یکی از بهترین ها بوده و همکاران ما در این وبسایت تلاش های زیادی نمودند تا مطالبی را نشر دهند که ارتباط مستقیمی با سلامتی و تندرستی جامعه دارد و سلامتی هر جامعه ارتباط مستقیمی با اقتصاد، سیاست و دیگر جنبه های رشد و پیشرفت مملکت خواهد داشت لذا از مسئولین این سازمان خواستاریم :

1. لطفا علت فیلترینگ را بصورت واضح بیان کنند

2. قبل از فیلتر کردن سایت حتما تذکرات لازم را بدهند.

3. قدری از حساسیت ها در این زمینه بکاهند هر چند ما علت فیلترینگ را نمیدانیم و فقط احتمال میدهیم که تصاویرمنشتر شده ایراد داشته، چنانچه این موضوع صحیح باشد باید توجه داشته باشید که جامعه تربیت بدنی و علوم ورزشی ذهن و افکار سالمی دارد چرا که پیامبر اکرم فرمودند عقل سالم در بدن سالم است و ما اهالی ورزش با دیدن این تصاویر تحریک نخواهیم شد، تصاویری که از نظر ما اصلا تحریک آمیز نیست.

 

 

با تشکر

مجید آدیگوزل

مدیر وبسایت تربیت بدنی و علوم ورزشی

 

 

 

Back to top
ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو