نخستین وبسایت تربیت بدنی وعلوم ورزشی

کتاب مبانی ACSM در تمرین قدرتی و بدن سازی

کتاب  مبانی ACSM در تمرین قدرتی و بدن سازی  در دو جلد و مجموع 18 فصل توسط پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به چاپ رسید.

acsm

 

به گزارش روابط عمومی و بر اساس اعلام واحد انتشارات پژوهشگاه،جلد یک کتاب ACSM با عنوان پاسخ ها و سازگاری های فیزیولوژیکی که مشتمل بر 8 فصل می باشد به بررسی تاریخچه تمرین قدرتی و بدن سازی، فرصت های شغلی پیش روی متخصصین و فارغ التحصیلان، پاسخ ها و سازگاری های فیزیولوژیکی دستگاه های عضلانی، عصبی، بافت پیوندی، غدد درون ریز، سوخت و سازی و قلبی عروقی با تمرینات ورزشی پرداخته است.

در جلد دوم با عنوان اصول طراحی تمرین و ارزشیابی به بررسی اصول و طراحی برنامه های تمرین  قدرتی و بدن سازی همراه با مثال های تصویری فراوان از حرکات مختلف برای گرم کردن و سرد کردن، تمرینات مقاومتی، هوازی، پلایومتریک، سرعتی و چابکی و نهایتا زمان بندی و تیپرینگ پرداخته است. در فصل آخر کتاب به مبحث سنجش و ارزشیابی مولفه های آمادگی جسمانی و ارائه مهم ترین آزمون ها و جداول هنجاری آن ها پرداخته شده است.

این کتاب تالیف نیکلاس راتمس و ترجمه دکتر محمد شریعت زاده (عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی) و زهره برهانی کاخکی (عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان) می باشد که توسط دکتر حمید رجبی ( عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی)  ویرایش شده است .

کتاب مذکور از طریق فروشگاه مرکزی پژوهشگاه واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه پنجم، پلاک 3 در دسترس علاقمندان، دانشجویان و اساتید قرار دارد.

شایان ذکر است : جلد اول کتاب با تعداد 284 صفحه به قیمت 200،000ريال و جلد دوم با 483 صفحه و به قیمت 350،000 ريال در سایز رحلی عرضه می گردد.

Back to top
ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو