نخستین وبسایت تربیت بدنی وعلوم ورزشی

دانشگاه شمال آمل

هر چند رشته های گوناگونی دارد،اما انگار ساخته شده است برای دانشجویان تربیت بدنی

دانشگاه شمال در یکی از زیباترین شهر های مازندران(آمل) واقع شده و چشم انداز آن با کوه و جنگل سرسبز در نوع خود بی نظیر است

دانشگاه شمال (مؤسسه ي آموزش عالي پيشين) به عنوان يكي از بزرگترين دانشگاه هاي غيردولتي- غيرانتفاعي كشور، با تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي در سال 1374 و با دريافت مجوز از دفتر گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در سال 1375، اولين گروه دانشجويان خود را در رشته هاي مهندسي كامپيوتر (نرم افزار) و كارشناسي حسابداري از طريق آزمون سراسري سازمان سنجش آموزش كشور پذيرش كرد.
 

دانشگاه شمال تا سوم مردادماه 1388 عنوان مؤسسه ي آموزش عالي شمال را داشت. در اين تاريخ، مؤسسه به خاطر سال ها تلاش و پشتكار صادقانه و مجدانه در راستاي كمك به افزايش سطح آموزش عالي كشور و فراهم كردن زيرساخت هاي فيزيكي، آموزشي، پژوهشي، ورزشي و رفاهي لازم و نيز جذب اعضاي هيأت علمي متخصص مورد نياز، با تصويب شوراي گسترش آموزش عالي و طي نامه ي شماره ي 7912/22 مورخه ي 13/5/1388 وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري به سطح دانشگاه ارتقا يافت.  
 

اكنون اين دانشگاه در 39 رشته/ گرايش/ مقطع تحصيلي، در مقاطع كارداني پيوسته، كارداني ناپيوسته، كارشناسي پيوسته، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد ناپيوسته بيش از 6000 دانشجو دارد. همچنين  نزديك به 400 مدرس با دانشگاه همكاري دارند. از اين تعداد، 70 نفر، عضو هيأت علمي تمام وقت و پاره وقت دانشگاه به شمار مي روند.

پرديس دانشگاه شمال بر بلنداي تپه اي سرسبز واقع در پنج كيلومتري شهر آمل در كناره ي جاده ي زيباي هراز از سال 1380 مورد بهره برداري قرار گرفته و با ساختمان ها و امكاناتي مطابق با شرايط و نيازهاي دانشگاه و منطقه، موقعيتي بسيار استثنايي را براي آموزش فرزندان اين مرز و بوم فراهم ساخته است. 

گروه تربيت بدني و علوم ورزشي دانشگاه شمال، با بهره مندي از مديران و استادان توانمند و نيز با برخورداري از امكانات و تجهيزات بسيار خوبي كه در دانشگاه فراهم آمده، از فعال ترين گروه هاي علمي و آموزشي دانشگاه به شمار مي رود.

 رشته ي كارشناسي تربيت بدني و علوم ورزشي از سال 1376 در دانشگاه شمال ايجاد شده و از سال 1385 نيز دانشگاه با دريافت مجوز از شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد گرايش مديريت ورزشي كرده است.

برای اطلاعات بیشتر shomal.ac.ir

این هم بازدید از دانشگاه tour.shomal.ac.ir

Back to top
ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو