نخستین وبسایت تربیت بدنی وعلوم ورزشی

موزیک های ورزشی سری Run

سری سوم آهنگ های ورزشی مخصوص دویدن. پیشنهاد می شود حتما از یک هندزفری خوب استفاده کنید. این آهنگ ها را بصورت کاملا رایگان از نخستین وبسایت تربیت بدنی و علوم ورزشی دانلود نمایید

 آیا با دویدن چند کیلومتر خسته می شوید؟؟

آیا پس از اتمام برنامه تمرینی، انرژی ای برای شما باقی نمی ماند؟؟

دیگر نگران نباشید، آهنگ های زیر را دانلود کنید و در mp3player یا گوشی خود بریزید، سپس با یک هندزفری خوب این موزیک های استثنایی را گوش دهید.

رمز فایل : physicaledu.ir

یک نمونه از این آهنگ ها را می توانید در زیر گوش دهید:

برای مشاهده و دانلود فیلم و موزیک ثبت نام الزامی است.

 

 

تاثیر موسیقی در ورزش و تمرینات ورزشی

 مقالة حاضر حاصل شش سال تحقیق دورة دکترای نویسنده است که طی آن استنباط گردیده که موسیقی مناسب (صحیح) میتواند تأثیر زیادی بر ورزش و انجام تمرینات ورزشی داشته باشد. باعث خوشحالی نویسنده خواهد بود که مربیان و ورزشکاران را در یافتههای خود شریک گرداند.

چگونه موسیقی به اعمال ورزشی کمک میکند؟
 

با بررسی این حوزه و بر اساس مطالعات تحلیلیِ انجامگرفته در دانشکده، آشکار میگردد که موسیقی ممکن است به چهار طریق به انجام ورزش و تمرینات ورزشی کمک نماید.
▪ اول، در طول تمرینات منظم مانند دویدن، موسیقی میتواند توجه ورزشکار را محدود و درنتیجه توجه شخص را نسبت به احساس خستگی منحرف کند. این تکنیکی است که بسیاری از دوندگان ماراتن و ورزشکاران ورزشهای سهگانه به آن بهعنوان مسئلهای مهم و مجزا مینگرند.
▪ دوم، موسیقی میزان برانگیختگی شخص را تغییر میدهد و بنابراین بهعنوان شکلی از تحریک که اهمیت زیادی در مسابقات دارد، مورد استفاده قرار میگیرد یا بهعنوان مسکّنی برای فرو نشاندن اضطراب ورزشکاران تلقی میگردد. یکی از عوامل مؤثر، تولید کاستهای صوتی است که ترکیبی هستند از موسیقی محرک و آثار کلامی که به مثابة راهکاری برای ایجاد اعتماد به نفس تلقی میگردند. همچنین نویسنده از موسیقی آرامبخش همانند پسزمینهای در تکنیکهای آرامشبخش استفاده میکند، که از طریق آموزشهای کلامی عموماً به کار گرفته شدهاند. 
▪ سوم، موسیقی میتواند به دلیل وجود تشابهاتی بین ریتم و حرکات بدن انسان مفید واقع گردد. بنابراین تطابق موسیقی با ورزش، همواره افزایش راندمان شرکتکنندگان در تمرینات ورزشی را نمایان ساخته است. 
▪ چهارم، در ارتباط با نکتة قبلی، خصوصیات ریتمی موسیقی از الگوهای مهارتهای فیزیکی تقلید مینماید، بنابراین موسیقی قادر است اکتساب مهارتهای حرکتی را افزایش داده و محیط آموزشی بهتری را ایجاد نماید. برای اثبات مدعی شواهدی در ورزشهای ژیمناستیک و شنا ارائه شده است.

انتخاب موسیقی صحیح:
 

تحقیقات اخیر نشان میدهد که چهار عامل مهم و تأثیرگذار در خصوصیات برانگیزندة موسیقی وجود دارد. ▪ اول، به این علت که مردم به عکسالعمل نشان دادن نسبت به محرکهای ریتمیک، تمایل نهفتهای دارند. در حقیقت پاسخ ریتمیک به موسیقی، نهفتهترین عامل است. 
▪ دوم، جنبههای هارمونیک و ملودیک موسیقی، اجرای شنونده را شکل میدهد و بر حالات روحی وی تأثیر میگذارد.
▪ سوم، مشخصة فرهنگیِ موسیقی از طریق پرورش فرهنگی ـ اجتماعی و موسیقیای که شخص قبلاً در معرض آن بوده، بر پاسخ شنونده تأثیرگذار خواهد بود. 
▪ چهارم، عامل ارتباط که مربوط میشود به ارتباطات موسیقایی مفرط که توسط موسیقی برانگیخته شدهاند؛ به این معنی که صدا میتواند باعث ایجاد اصوات دیگری شود که فعالیتهای فیزیکی را خلق میکند. پاسخ ریتمیک و فاکتورهای موسیقایی در درونِ طبیعت موسیقی وجود دارد، حال آنکه تأثیرات فرهنگی و عوامل ارتباطی نسبت به موسیقی، عوامل خارجی محسوب میگردند.

نتیجه:
 

موسیقی اغلب منبعی بکر برای انگیزش و الهام گرفتن در ورزش و تمرینات ورزشکاران محسوب میشود. یکی از مهمترین نکات که باید به یاد داشته باشیم این است که سلیقة موسیقایی در واقع امری بسیار شخصی است و به همین دلیل از توصیه برای انتخاب نوع موسیقی پرهیز شده است زیرا این مسئله کاملاً بستگی به تصمیم شخص دارد. به هر حال اکنون شما باید نسبت به عواملی که گوش فرا دادن به موسیقی در امر ورزش را ارزشمندتر میکند، هوشیارتر باشید. 
منابع: 
The sport Journal Published by the united states sports Academy Dr. C. Karageorghis, ph. D. Accredited sport and Exercise psychologist Brunel University, UK

برگرفته از سایت راسخون

رسانه

برای مشاهده و دانلود فیلم و موزیک ثبت نام الزامی است.

11 نظرها

 • علی نوری
  علی نوری سه شنبه, 06 خرداد 1393 21:52 پیوند نظر

  salam ahange jadid mikhm vase davidan

 • admin
  admin سه شنبه, 06 خرداد 1393 22:45 پیوند نظر

  با سلام بزودی سری جدید بروز رسانی خواهد شد
  احتمالا روز پنجشنبه مورخ 8 خرداد


  با سپاس از نظر شما

 • عباس
  عباس چهارشنبه, 28 خرداد 1393 19:59 پیوند نظر

  سلام خسته نباشيد

 • زهرا بشارت دوست
  زهرا بشارت دوست جمعه, 03 مرداد 1393 23:57 پیوند نظر

  سایت و موزیک ها عالی بودن متشکرم

 • alis
  alis پنج شنبه, 15 آبان 1393 04:14 پیوند نظر

  سلام
  سرس run چجوری دانلود میشه

 • ادمین 1
  ادمین 1 شنبه, 17 آبان 1393 19:46 پیوند نظر

  با سلام

  بر روی لینک یا تصویر دانلود کلیک کنید.
  استفاده از مرورگر به روز شده پیشنهاد می شود

  با تشکر از انتخاب شما

 • صنم
  صنم پنج شنبه, 29 آبان 1393 11:46 پیوند نظر

  سلام و خسته نباشید
  برای پسورد فایل باید چه چیزی استفاده کنیم؟

 • admin2
  admin2 جمعه, 30 آبان 1393 08:45 پیوند نظر

  رمز فایل : physicaledu.ir

 • بتول
  بتول شنبه, 31 مرداد 1394 20:20 پیوند نظر

  چرا نمیتونم دانلود کنم، روی دانلود که کلیک میکنم دانلود نمیکنه؟؟

 • عبدالله
  عبدالله سه شنبه, 22 دی 1394 23:51 پیوند نظر

  سلام من نتونستم هیچ اهنگی را دانلود کنم .لطفا به ایمیلم بفرستید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Back to top
ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو